بنر سوم
بنر دوم

ورزش هایی که باعث طول عمر می شوند

ورزش هایی که باعث طول عمر می شوند

ورزش هایی که باعث طول عمر می شوند

آنلاین نیوز: کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند افرادی که به انجام ورزش های گروهی می پردازند از طول عمربالاتری به نسبت سایر افراد برخوردار هستند.
از جمله ورزش های گروهی، تنیس و بدمینتون را می توان نام برد که به شکل گروهی و 2 به 2 انجام می شود و سبب افزایش امید به زندگی، روحیه، سلامت جسمی و روحی افراد می شود.
کارشناسان دانمارکی در پژوهشی دریافتند انجام این دسته از ورزش ها به طور متوسط سبب افزایش طول عمر به میزان ۹ و هفت دهم درصد می شود.
دانشمندان دریافتند اثر انجام ورزش هایی چون دوچرخه سواری، دویدن، شنا، فوتبال و بسکتبال در افزایش طول عمر کمتر از انجام ورزش هایی چون تنیس و بدمینتون است.
کارشناسان اعلام کرده اند ورزش هایی که با راکت انجام می شوند اثربخشی بیشتری بر سلامت افراد دارند، محققان این نتیجه ها را با بررسی برروی ۸۶۰۰ فرد در شهر کپنهاگ کشور دانمارک به دست آورده اند.

ورزش هایی که افراد به شکل انفرادی آن ها را انجام می دهند اثربخشی زیادی بر افزایش طول عمر و امید به زندگی افراد ندارد، ازجمله ورزش دوچرخه سواری به طور متوسط سبب افزایش طول عمر به میزان ۳ و هفت دهم سال، شنا ۳ و ۴ دهم سال و دویدن حدود ۳ و دو دهم سال می شود.

محققان اعتفاد دارند افزون بر افزایش ضربان قلب که به وسیله انجام ورزش ایجاد می شود و برای حفظ سلامت مفید است، برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران نیز اثری منحصربه فرد بر سلامت جسم و روح دارد.

کارشناسان اعتقاد دارند داشتن ارتباط های اجتماعی با دیگران به ویژه درمیانسالی وسالمندی سبب افزایش سلامت جسم و روح و در نتیجه افزایش طول عمر افراد می شود و اثرگذاری ارتباط های اجتماعی با دیگران حتی از ورزش هم قدرتمندتر است.

محققان همچنین دریافتند افرادی که در باشگاه های ورزشی، دوره های گردشگری و تور های مسافرتی پیش از بازنشستگی حضور داشته اند طول عمر بسیاربالاتری به نسبت افراد منزوی و کم معاشرت داشته اند.
نتیجه های این پژوهش درمجله BMJ Open به چاپ رسیده است.
انزوای اجتماعی اثر بسیار زیادی بر سلامت افراد سالمند دارد و می تواند خطر افزایش خطر ابتلا به آلزایمر، افسردگی و کاهش درک شناختی درآن ها را افزایش دهد.
انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 15 =