بنر سوم
بنر دوم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس : علت حادثه کلینیک سینا اتصالی برق کولر در سقف کاذب پارکینگ بود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس : علت حادثه کلینیک سینا اتصالی برق کولر در سقف کاذب پارکینگ بود

آنلاین نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در توضیح علت قطعی حادثه کلینیک سینا گفت: آغاز حادثه ناشی از اتصالی برق کولر موجود در سقف کاذب پارکینگ مجموعه اعلام شده که منجر به آتش‌سوزی کولر و فروریختن سقف کاذب شده است.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، سیدجلیل میرمحمدی میبدی در تشریح جلسه روز دوشنبه کمیته بررسی حادثه کلینیک سینا در تهران، اظهار داشت: با توجه به ابلاغ کمیسیون بهداشت و درمان و دستور نایب رییس مجلس، جلسه بررسی حادثه کلینیک سینا مجدداً با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،  سازمان آتش نشانی، مسئول سلامت شورای شهر تهران و نمایندگانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که متولی ایمنی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی وصدور مجوزهای کلینیک هستند، در محل کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تشکیل شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به علت قطعی حادثه آتش‌سوزی کلینیک سینا افزود:  آغاز حادثه ناشی از اتصالی برق کولر موجود در سقف کاذب پارکینگ مجموعه اعلام شده که منجر به آتش‌سوزی کولر و فروریختن سقف کاذب شده است. در اثر این ریزش مواد الکی و اشتعال‌زای موجود در زیر آن محل آتش گرفته و نهایتاً به دو تا از کپسول‌های اکسیژن سرایت کرده و منجر به انفجار آنها می‌شود.

میرمحمدی میبدی عنوان کرد: این موارد کاملاً قطعی بوده و از جانب تمامی کارشناسان اعم از آتش نشانی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان علت اصلی حادثه مشخص شده است.

وی تصریح کرد: از جانب دادگستری آقای واحدی تیم ۱۱ نفره‌ای برای رسیدگی به ابعاد حادثه کلینیک سینا تشکیل شده که نتایج بررسی‌ها و بازپرسی‌های آنها پس از برگزاری جلسات مختلفی به ما اعلام می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین مقرر شد تیمی با مسئولیت یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه بقیه‌الله و متخصص در زمینه ایمنی و با حضور نمایندگانی از شورای شهر، آتش نشانی،  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران برای بازرسی از ۵ مرکز جراحی محدود و یکی از بیمارستان‌های ناایمن شهر تهران تشکیل شده و نتیجه گزارش را در ماه‌های آتی برای اخذ تصمیمی‌های نهایی به ما منتقل کنند.

میرمحمدی میبدی افزود: همچنین مقرر شد کمیته‌ای تشکیل شود که خلاهای قانونی موجود درخصوص متولیان بازرسی‌های ایمنی، فنی، ساختمانی و تاسیساتی را شناسایی کرده و در  قالب یک طرح به کمیسیون بهداشت و درمان ارائه کنند. این طرح می‌تواند از طرف دولت به صورت لایحه به مجلس ارائه شود. از طرفی در صورت مقاومت دولت، مجلس هم می‌تواند این موضوع را به صورت طرح بررسی کند.

وی خاطرنشان کرد: در پایان مقرر شد تیم‌های سه نفره‌ای از وزارت بهداشت، شهرداری و مجلس برای سرکشی از خانواده‌های مصدومین و متوفیان حادثه کلینیک سینا برای دلجویی و رسیدگی به خواسته‌های آنها تشکیل شود.  امیدواری طی یک سالی که به کمیسیون بهداشت و درمان تعهد دادیم این جلسات را به صورت مستمر داشته باشیم تا در بحث قانونی و نظارت جدی تر ورود کنیم تا شاهد حوادث کمتری از این دست باشیم.

به گزارش ایرنا، حادثه آتش‌سوزی و انفجار کلینیک سینا دهم تیرماه در خیابان شریعتی تهران به کشته شدن ۱۹ نفر و مصدومیت ۱۴ نفر منجر شد.

مهار این آتش‌سوزی با استفاده از تجهیزات جدید آتش‌نشانی از جمله نردبان‌های بلند و در سایه تجربه و ایثار آتش‌نشانان، حدود ۲ ساعت به طول انجامید و با وجود دو مورد انفجار در دقایق اولیه، از سرایت آتش به سایر ساختمان‌های منطقه جلوگیری شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 13 =