بنر سوم
بنر دوم

سه سناریو برای شروع سال تحصیلی جدید

سه سناریو برای شروع سال تحصیلی جدید

مدیرکل آموزش و پرورش البرز اظهارکرد:
سه سناریو برای شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور

آنلاین نیوز: در مناطق قرمز هیچ دانش آموزی در کلاس درس حاضر نمی‌شود و آموزش‌ها به صورت آنلاین و مجازی پیگیری خواهد شد.

آنلاین نیوز: سالار قاسمی با اشاره به اینکه ۱۵ شهریور زمان قطعی آغاز سال تحصیلی است، اظهار کرد: با توجه به وضعیت شیوع کرونا در استان‌ها سه سناریو برای شیوه فعالیت مدارس از ۱۵ شهریور لحاظ شده است.

وی ادامه داد: سناریوی اول مختص مناطقی است که در وضعیت سفید قرار دارند و فعالیت مدارس در آنها به صورت روزانه و عادی است.

وی توضیح داد: در مناطق زرد کلاس‌ها با حضور حداقلی دانش آموزان دایر می‌شود به عنوان مثال در کلاسی ۲۰ نفره تنها ۱۰ نفر از دانش آموزان آن هم در نیمی از هفته در مدرسه حاضر می‌شوند.

آنلاین نیوز: این مسئول تاکید کرد: وضعیت حضور معلمان در مدارس مناطق زرد هم به چگونگی حضور دانش آموزان در کلاس درس بستگی دارد.

قاسمی تصریح کرد: در مناطق قرمز هیچ دانش آموزی در کلاس درس حاضر نمی‌شود و آموزش‌ها به صورت آنلاین و مجازی پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای دانش آموزانی که دسترسی به فضای مجازی و گوشی هوشمند ندارند هم تدابیری اندیشیده شده تا از تحصیل باز نمانند، اضافه کرد: تولید محتوای مورد نیاز برای آموزش مناسب به این دانش آموزان نیز صورت گرفته و آنها با مراجعه به مدرسه می‌توانند از محتوای تهیه شده استفاده کنند.

آنلاین نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش البرز افزود: علاوه براین راهبران آموزشی‌ای هم تعیین شده‌اند که با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، رفع اشکال این دانش آموزان را انجام دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ درصد از دانش آموزان استان به گوشی هوشمند دسترسی ندارند، گفت: در کنار موارد مذکور این دانش آموزان می‌توانند از آموزش‌هایی که از طریق شبکه آموزش برای مقطع تحصیلی آنها ارائه می‌شود مطلع شوند و از طریق تلویزیون بخشی از آموزش خود را دنبال کنند.

آنلاین نیوز: قاسمی با اشاره به اینکه به زودی از ورژن جدید سامانه شاد رونمایی می شود، گفت: در این ورژن مشکل سرعت پایین اینترنت و مشکلات ارتباط تصویری معلم با دانش آموزان مرتفع شده است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =