بنر سوم
بنر دوم

اولیا نوع آموزش‌ها را انتخاب کنند

اولیا نوع آموزش‌ها را انتخاب کنند

وزیر آموزش و پرورش:
اولیا نوع آموزش‌ها را انتخاب کنند
اولیا حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش‌ها را انتخاب کنند

آنلاین نیوز: وزیر آموزش و پرورش با تشریح ارزیابی‌های هفته اول سال تحصیلی و چشم انداز آینده این سال گفت: فاصله طولانی از آموزش و مدرسه سلامت جسمی و روحی دانش آموزان را در معرض خطر قرار می‌دهد، هیچ مدرسه‌ای حق ندارد دانش‌آموزان را مجبور به حضور کند، اولیا حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش‌ها را انتخاب کنند، تامین هزینه ضدعفونی مدارس برعهده آموزش و پرورش است.

آنلاین نیوز:  محسن حاجی میرزایی اظهار کرد: به دلیل احترامی که به نگرانی و دغدغه‌های خانواده‌ها می‌گذارم، لذا در برنامه‌های متعدد تلویزیونی شرکت می‌کنم تا وضعیت آموزش‌ها را در سال جدید تحصیلی برای خانواده‌ها تشریح کنم.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس در ۱۵شهریور و سپری شدن ۵روز از سال تحصیلی گفت: در آموزش‌وپرورش تصمیمی نخواهیم گرفت که حفظ سلامت دانش آموزان در آن لحاظ نشده باشد. حال با توجه به اهمیت امر آموزش در این سن، فاصله طولانی از آموزش و مدرسه، سلامت جسمی و روحی آنها را در معرض خطر قرار می‌دهد. بنابراین برای رعایت هردو موضوع یعنی سلامت و آموزش، مدارس را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز کردیم.

آنلاین نیوز: وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: طی هفته ای که گذشت از تعدادی مدارس بازدید کردم. درس شروع شده و دانش‌آموزان حداکثر تا ۱۲نفر در مدرسه حضور داشتند. برای رفع نگرانی خانواده‌ها اعلام کردیم گرچه ما آموزش حضوری را ترجیح می‌دهیم ولی هیچ دانش آموزی را مجبور به حضور در مدرسه نمی‌کنیم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه روش‌های آموزشی متنوعی برای ارائه آموزش‌ها پیش بینی شده است گفت: امکان آموزش حضوری و غیرحضوری را فراهم کردیم و در بخش بهداشت هم اگر قصوری باشد رسیدگی می‌شود لذا از خانواده‌ها درخواست می‌کنم بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مدارس نظارت کنند و از همکارانمان هم خواستیم سرزده به بازدید مدارس بروند.

وی درباره نتیجه بازدید از مدارس تهران طی روز گذشته به همراه معاون اول رئیس جمهور گفت: حس مادرانه و پدرانه را در رفتار مدیران مدارس دیدیم و بچه‌ها هم از همه پروتکل‌های بهداشتی آگاه هستند و همگی با خود یک اسپری ضدعفونی همراه داشتند و رعایت فاصله را به درستی انجام می‌دانند.

آنلاین نیوز: حاجی‌میرزایی درباره اپلیکیشن شاد که اخیرا نسخه جدید آن عرضه شده است گفت: به محض اینکه دانش‌آموز کد دانش آموزی خود را در شاد وارد کند وارد کلاس خود خواهد شد و تاکنون۸۰درصد دانش‌آموزان در کلاس خود قرار گرفته‌اند. همچنین با دستور رئیس جمهور استفاده از شبکه شاد رایگان شده و هماهنگی‌ها با وزارت ارتباطات در این زمینه صورت گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی درباره اجباری بودن آموزش‌های حضوری از سوی برخی مدارس تاکید کرد: هیچ مدرسه‌ای حق ندارد دانش‌آموز را مجبور به حضور در مدرسه کند و انتخاب حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش‌ها برعهده ولی دانش‌آموز است.

وی درباره درخواست هزینه‌های ضدعفونی مدارس از خانواده‌ها گفت: سرانه‌ای به این موضوع اختصاص داده شده است و همه هزینه‌های ضدعفونی مدارس برعهده آموزش و پرورش است.

آنلاین نیوز: وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره شروع فصل سرما و تغییر پروتکل‌ها در مدارس گفت: وزارت بهداشت متناسب با فصل این پروتکل‌ها را به ما ابلاغ می‌کند و ما این موضوع مهم را به نظام بهداشت و درمان کشور سپردیم.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حاجی میرزایی باحضور در برنامه خبری شبکه یک سیما در پایان درباره احتمال وجود بیماری زمینه‌ای در معلمان یا دانش‌آموزان گفت: معلمی که بیماری زمینه‌ای دارد اگر گواهی لازم را به مدرسه ارائه دهد می‌تواند آموزش را از طریق غیرحضوری پیگیری کند. به دانش‌آموزان هم توصیه می‌کنم اگر دچار بیماری شدند تا حصول بهبود کامل در خانه بمانند و اگر بیماری زمینه‌ای دارند آموزش غیرحضوری را انتخاب کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 10 =