بنر سوم
بنر دوم

سردار اشتری: ناجا بیش از ۱۳ هزار شهید تقدیم میهن کرده است

سردار اشتری: ناجا بیش از ۱۳ هزار شهید تقدیم میهن کرده است

آنلاین نیوز: فرمانده نیروی انتظامی گفت: بیش از ۱۳ هزار شهید در ناجا تقدیم میهن اسلامی شده که بیش از هشت هزار تن از این شهدای گرامی متعلق به دوران دفاع مقدس است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از  پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در نشستی مشترک که با حضور سردار حاج علی فضلی جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه و تعدادی از مسوولان و معاونان سپاه، نیروهای زمینی، هوافضا و دریایی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان بسیج مستضعفین که از طریق سامانه ویدئو کنفرانس و ارتباط تصویری با فرماندهان انتظامی و سپاه و همچنین حضور تعدادی از معاونان و روسای پلیس های تخصصی در ستاد ناجا برگزار شد، افزود: باب شهادت در این نیرو همچنان باز بوده تا جایی که امروز نیز در اقصی نقاط کشور، عزیزان ما در راه دفاع از نظم و امنیت به درجه رفیع شهادت نائل می شوند.

وی با بیان اینکه چهلمین سالگرد دوران دفاع مقدس را گرامی می داریم، ادامه داد: این دوران از اهمیت بسزایی برخوردار است، هر مقداری که به این دوران بیشتر پرداخته شود به همین میزان خدمات جدید و ارزنده تری می توان به مردم ارائه داد.

سردار اشتری افزود: هشت سال دوران دفاع مقدس یک گنجینه برای مردم و جبهه مقاومت اسلامی محسوب می شود که امروز هر دستاوردی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داریم به واسطه داشتن این دوران است.

وی با بیان اینکه جوانانی داریم که با داشتن روحیه انقلابی و دفاع مقدسی توانسته اند پیشرفت های چشمگیری داشته باشند که نشات گرفته از همین روحیه جهادی است، گفت: این دوران مقدس رهاوردی است که امام خمینی (ره) آوردند و مقام معظم رهبری آن راه را ادامه می دهند و البته با وجود سختی هایی که دارد اما به لطف و عنایت الهی و هدایت های داهیانه ایشان، در این راه موفق می شویم و باید بدانیم دوران دفاع مقدس سرمایه عظیمی است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: ما یک چنین سرمایه های عظیمی داریم که اگر بتوانیم در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره از آن بهره مند شویم، پیشرفت می کنیم و باید از این دوران الگوگیری کنیم.

سردار اشتری با بیان اینکه هر چقدر فرهنگ دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا بیشتر زنده نگه داشته شود از آسیب ها مصون تر خواهیم بود و پیشرفت می کنیم، تصریح کرد: باید از این نعمت بزرگ به صورت بهینه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس جلوه ای از وحدت و همدلی و همزبانی بود که باید حفظ شود، اظهار داشت: این وحدت و همزبانی در نیروهای مسلح وجود دارد این الگو که بین نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و ارتش هست باید به سراسر جامعه تسری پیدا کند.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه باید از همه ظرفیت های موجود در نیروهای مسلح استفاده کرد تا ان شاء الله مشکلات مردم حل شود، افزود: باید امنیت مثال زدنی در میهن اسلامی را ارتقاء دهیم، نیروی انتظامی از همان روزهای نخست در دوران دفاع مقدس که شامل ژاندارمری، کمیته های انقلاب اسلامی و شهربانی بود، نقش بسیار ارزنده ای داشته است.

وی با یادآوری اینکه نیروی انتظامی در دوران دفاع مقدس در لشکر روح الله و در تیپ ایثار در قالب چهل گردان از عزیزان ژاندارمری با بعثی ها درگیر شده بود، گفت: همزمان در پشت جبهه نیز وظیفه امنیت شهرها را برعهده داشت که در آن دوران حساس نیروهای ضدانقلاب سعی داشتند تا در شهرها ناامنی ایجاد کنند.

سردار اشتری با بیان اینکه باید تجربیات ارزنده دوران دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کرد تا اثرات مثبت آن مشاهده شود، گفت: بین مجموعه های نیروهای مسلح، مراسم های مشترکی در این خصوص برگزار می شود که نیاز است با برنامه ریزی و ساماندهی  آنها را  کاملتر کنیم تا ترویج پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران و پیشکسوتان از کسانی هستند که مجموعه های ما با تکریم و دیدار این عزیزان روحیه انقلابی و دفاع مقدسی را در خود تقویت می کنند و به آن نیاز دارند؛ اگر این دیدارها و سرکشی ها بتواند به صورت تلفیقی و مشترک بین دو مجموعه صورت گیرد، اثرات ارزنده ای خواهد داشت.

فرمانده ناجا با بیان اینکه تفاهم نامه ای بین مرکز نشر معارف و تجارب انتظامی دفاع مقدس ناجا و سپاه تدوین شده، گفت: این تفاهم نامه باید علاوه بر چهلمین سالگرد دوران دفاع مقدس برای همیشه ماندگار، ساری و جاری باشد تا اثرات مثبت آن مشاهده شود.

وی با اشاره به حضور رزمندگان در کنار مردم در حوادث و بلایایی طبیعی و غیرطبیعی مانند سیل و زلزله و شیوع ویروس کرونا گفت: شاید به جرأت بتوان گفت بیشترین نیروهایی که در این حوادث به یاری مردم شتافتند، نیروهای مسلح بودند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در بحث همدلی مومنانه نیز باز نیروهای مسلح در خدمتگزاری به مردم پیشگام بودند، گفت:  با دعای خیر خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران و تقویت روحیه جهادی دوران دفاع مقدس بیش از پیش در تمام مجموعه های کشور شاهد پیشرفت روزافزون باشیم و این ویروس منحوس به زودی زود در کره زمین از بین برود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + بیست =