بنر سوم
بنر دوم

عبدالناصر همتی در یادداشت خود خبر داد: صدور جواز به پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها برای عرضه ارز در بازار

عبدالناصر همتی در یادداشت خود خبر داد: صدور جواز به پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها برای عرضه ارز در بازار

آنلاین نیوز: رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی با ذکر ‌چند نکته در زمینه بازار ارز، التهابات اخیر در این بازار را ناشی از راه اندازی ماشین تبلیغاتی دولت آمریکا با طرح لغو تمام معافیت های تحریمی از چند هفته پیش دانست.

به گزارش ایرنا، عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی با اشاره به راه‌اندازی ماشین تبلیغاتی دولت آمریکا در زمینه طرح لغو تمام معافیت‌های تحریمی، این اقدام را آخرین تلاش برای ایجاد التهاب در بازار ارز دانست و به مردم توصیه کرد تا سرمایه خود را در معرض این بازار پرریسک قرار ندهند.

همتی در این یادداشت که در صفحه اینستاگرام وی منتشر شده است، نوشت:  به نظر نمی‌رسد برای آمریکایی‌ها اقدام دیگری در جهت اعمال فشار حداکثری باقی‌مانده باشد. آمریکایی‌ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند و طبیعی است که نوسان‌گیران و سودجویان نیز در بازار ارز برای بهره‌گیری ازفضای تبلیغاتی، تلاش لازم به عمل بیاورند.

وی ضمن تاکید بر اولویت ثبات در بازار برای بانک مرکزی، افزود: این بانک در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجازه آربیتراژ و نوسان‌گیری نخواهد داد. همچنین بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه (نیما)، در چارچوب تسهیل و تسریع تامین ارز وارد کنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها ،فولادی‌ها و معدنی‌ها اعلام کرد که آنها نیز می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را، علاوه بر صرافی‌های بانکی، مستقیم به صرافی‌های مجاز برای واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند.

رییس کل بانک مرکزی در پایان خاطر نشان ساخت: نرخ‌های ارز در بازار، نرخ‌های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت. امیدوارم مردم دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =