بنر سوم
بنر دوم

مشکلی برای تامین ماده اولیه تولید سرم در کشور وجود نداشته است

مشکلی برای تامین ماده اولیه تولید سرم در کشور وجود نداشته است

آنلاین نیوز: معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه تنها دلیل کمبود مقطعی سرم در کشور بروز مشکل برای یکی از شرکت‌های تولیدکننده بوده است، گفت: تمام تولیدکنندگان سرم ظرف ماه‌های گذشته با تمام ظرفیت و بطور شبانه روزی در حال تولید هستند و هیچ گونه مشکلی در مورد تامین ماده اولیه آن وجود نداشته است.

 دکتر محمدرضا شانه ساز با بیان این مطلب گفت: سازمان غذا و دارو از ماه ها پیش و به دنبال اعلام مشکل یکی از شرکت‌های تولید کننده سرم، برنامه ریزی‌های لازم را به منظور جبران کاهش تولید انجام داده بود.

وی افزود: بر این اساس در کنار فعالیت با حداکثر ظرفیت تولیدکنندگان، سازمان غذا و دارو تصمیم به واردات سرم گرفت که با توجه به تعهد کتبی شرکت‌های تولید کننده مبنی بر توانایی پوشش کامل نیاز کشور در محل مجلس شورای اسلامی، موضوع واردات منتفی شد، لیکن متاسفانه در ادامه تولیدکنندگان موفق به انجام تعهدات خود نشدند و البته افزایش مصرف محلول‌های تزریقی حجیم ناشی از مصرف داروهای مربوط به خیز پنجم کرونا نیز مزید بر علت شد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم به منظور واردات هر چه سریع‌تر سرم و رفع کمبودها، توسط سازمان غذا و دارو انجام و از هفته گذشته روزانه چند صد هزار سرم وارد کشور شده است و مشکل به سرعت در حال مرتفع شدن است، عنوان کرد: کمبودهای مقطعی فعلی هیچ ارتباطی با کمبود ارز و یا صرفه جویی ارزی ندارد.

وی ادامه داد: متاسفانه طی روزهای اخیر برخی افراد با انگیزه‌های خاص و اظهارنظرهای غیرمستند و جانبدارانه باعث تشویش اذهان عمومی در این شرایط حساس شده‌اند و بر این اساس پیگیری قضایی علیه این افراد توسط سازمان غذا و دارو انجام خواهد شد و در اسرع وقت از طریق مراجع قضایی مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − شش =