آنلاین نیوز: خراسان رضوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی از تشکیل جلسه ویژه بررسی مسائل مربوط به حادثه حرم مطهر رضوی خبر داد.

محمدحسین درودی در جلسه ویژه بررسی مسائل مربوط به حادثه حرم مطهر رضوی که منجر به شهادت یکی از روحانیون جهادی شهر مقدس مشهد شد؛ ضمن عرض تسلیت به خانواده ایشان و هموطنان عزیز کشورمان بابت این اقدام تلخ و بزدلانه در حرم مطهر و پاک امام مهربانی‌ها از افراد و جریان‌ها درخواست کرد تا از هرگونه گمانه‌زنی و انتشار اخبار غیرموثق در این خصوص خودداری کنند.

برپایه همین گزارش در جلسه ویژه بررسی آخرین اقدامات پیرامون حادثه تلخ حرم رضوی که در آغازین ساعات صبح امروز به ریاست دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی و جمعی از مقامات قضایی، ستادی و بازپرس ویژه پرونده برگزار شد. محمدحسین درودی ضمن صدور دستورات ویژه برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود با هدف برخورد قاطعانه با عامل و عوامل این اقدام وحشیانه و شناسایی دست‌های پشت پرده این امر، از افراد و جریان‌ها خواست تا از هرگونه اظهار نظر شتاب زده و یا انتشار اخبار غیرموثق که موجب تشویش اذهان عمومی شود جداً خودداری کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با اشاره به همیاری تمام بخش‌های ذی‌ربط در بررسی این حادثه خاطرنشان کرد: اقدامات مؤثر در این پرونده با محوریت دستگاه قضایی و به صورت ویژه در حال انجام است و تحقیقات قضایی، امنیتی، پلیسی و فنی به صورت توأمان پیش می‌رود.

درودی بیان کرد: با توجه به دستورات دادستان کل کشور مبنی بر رسیدگی سریع به پرونده و برخورد قاطع با عامل و یا عوامل این حادثه و دست‌های پشت پرده آن، گزارش آخرین اقدامات انجام پذیرفته در این پرونده از جمله برگزاری جلسات، بازدیدها و تحقیقات محلی و دستگیری افراد جدید و تحقیق از مظنونین به ارتباط با متهم اصلی تقدیم حضور وی شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی دادستانی خراسان رضوی، وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده عنوان کرد: در حال حاضر ضارب به اتهام محاربه، قتل عمدی و ایراد جرح عمدی با چاقو با قرار بازداشت موقت جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار مامورین امنیتی قرار گرفته و تحقیقات همه جانبه‌ای در خصوص کشف ابعاد مختلف موضوع و افراد مرتبط و دست‌های پشت پرده این اقدام در حال انجام است.

انتهای پیام