بنر سوم
بنر دوم

مورد توجه‌ترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

مورد توجه‌ترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

مورد توجه‌ترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

آنلاین نیوز: تعطیلات نوروزی هر ساله زمان مناسبی برای گردشگری عموم مردم بوده است. با شیوع ویروس کرونا چند سالی بود که سفرهای نوروزی طرفدار زیادی نداشت و مورد توجه بخش زیادی از مردم نبود؛ با این حال بسیاری از کاربران در چند سال گذشته سفرهای مجازی را به راه انداختند تا بهانه‌ای برای معرفی اماکن سیاحتی و زیارتی شهر خود باشد.

به گزارش آنلاین نیوز: مرکز پژوهشی «بتا» در ادامه نوشت: با تزریق واکسن کرونا و کاهش چشمگیر مبتلایان و فوتی‌های کرونا در اواخر سال ۱۴۰۰، تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ فرصت مناسبی برای سفر و تفریح فراهم کرد؛ تا جایی که شاهد حجم عظیمی از مسافران نوروزی در عید امسال بوده‌ایم.

آنلاین نیوز: طبق بررسی‌ها، حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد (اینستاگرام)، تخت جمشید (توییتر) و حافظیه در شیراز (تلگرام)، مورد توجه‌ترین اماکن گردشگری در نوروز ۱۴۰۱ در فضای مجازی بودند.

آنلاین نیوز: بنای گردشگری اول در هر بستر بیش از دو بستر دیگر مورد توجه کاربران قرار گرفته است. اینستاگرامی‌ها بیش از کاربران دو بستر دیگر در نوروز ۱۴۰۱ پیرامون اماکن تفریحی و گردشگری تولید محتوا داشتند. انتشار تصاویر از اماکن گردشگردی بعد از بازدید از آنها، معرفی اماکن مختلف تاریخی، مذهبی و سیاحتی توسط تورهای گردشگردی و افراد مختلف، پیشنهاد سفر به این اماکن توسط اطرافیان و دوستان، اشاره به تاریخچه و علل اهمیت این اماکن توسط کارشناسان این حوزه و … از دلایل پرتکراری این اماکن در فضای مجازی است.

آنلاین نیوز: با توجه به بررسی تکرار این اماکن در نوروز ۱۴۰۱، انتشار تصاویر از اماکن گردشگری بعد از بازدید و پیشنهاد سفر به آنها، مهم‌ترین عامل پرتکراری این اماکن در بازه‌ مورد بررسی در شبکه‌های اجتماعی بوده است.

در این گزارش صرفا اماکن گردشگری شامل اماکن تاریخی، مذهبی، آرامگاه مشاهیر و اماکن سیاحتی مورد بررسی قرار گرفته و منابع طبیعی همچون جنگل، تالاب، پارک و … در نظر گرفته نشده است.

آنلاین نیوز: بنابر آمارها حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد، تخت جمشید در شیراز و برج میلاد در تهران سه مکان مورد توجه کاربران توییتر در نوروز ۱۴۰۱ بوده است.

آنلاین نیوز
آنلاین نیوز

آنلاین نیوز: حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد، تخت جمشید در شیراز و میدان نقش جهان در اصفهان سه مکان مورد توجه کاربران اینستاگرام در نوروز ۱۴۰۱ بوده است.

آنلاین نیوز
آنلاین نیوز

آنلاین نیوز: تخت جمشید در شیراز، برج میلاد در تهران و حافظیه در شیراز سه مکان مورد توجه کاربران تلگرام در نوروز ۱۴۰۱ بوده است.

آنلاین نیوز
آنلاین نیوز

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =